Ayaklar Ön Gerilimli

Ön Gerilimli Hadde Ayağı merdaneleri hidrolik veya çanak yay sistemi ile önceden gerilerek diş boşluğu, vida boşlukları, ve hava boşluklarını ortadan kaldırılarak tasarlanmıştır. Alt ve üst merdaneleri eşit olarak açılıp kapanır hadde ekseni değişmez. Mil malzemeleri için ıslahlı 4140 çelik kullanılır. Somunları Al 12 malzemeden, rulman gövdesi GS52 çelik dökümden yapılır. Döküm sonrası gerilme- giderme tavlaması yapılır. Rulmanları ise 4 sıra bilyeli rulman kullanılarak ezme gerilmesine karşı mukavemetini sağlamak için tasarlanmıştır.

Yuvarlak mamul çekerken paso kaşığını almak üst merdaneyi gezdirerek 0 noktasına kadar almaya müsaittir. Tezgah, merdane, rulman, giriş-çıkış yollukları toplanıp yedek olarak hazır kenarda bekletilir. Hattın üzerindeki pasoları bitmiş olan tezgah çok kısa bir sürede değiştirilecek şekilde tasarımlandırılmıştır. Şaft tutucular sayesinde tezgah değiştirme de seri bir biçimde yapılmış olur.

Ön Gerilimli Hadde Tezgahında, yuvarlak, lama, kare, köşebent, U demirleri üretilir.

BMS Bahçeli Makine Ön Gerilmeli Hadde Ayakları mühendislik, imalat ve kalite garantisine sahiptir. Tüm imalatlarımız gibi günümüz teknolojisine uygun bilgisayarlı destekli makinalarda yapılmaktadır.