BMS Bahçeli Makina Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

1970 yılında Denizli 1. Sanayi sitesinde Arif BAĞÇELİ tarafından kurulan BMS BAHÇELİ MAKİNA SAN VE TİC LTD ŞTİ  malzeme eksikliği, makine yetersizliği, teknolojiden yoksun kara düzen sistemlerle susam makineleri, helva makineleri, bez silindirleri ile başlayan serüvenini Hadde makineleri ile geliştirip tamamen hadde makinesi üretimine geçerek bu yolda ilerlemiştir.
Ayrıca 80 m2 küçük bir atölyede 2 adet torna, 1 adet matkap, 1 adet kaynak makinesi ile başladığımız iş hayatımızda 5.500 m2 kapalı alan cnc makinalar (tornalar, işleme merkezi, double kolon vs) üniversal tezgahlarımız ile A dan Z ye hadde makinaları imalatı ve danışmanlığı ile öncü firma olarak sektörde olmaktan gururluyuz.
İlk olarak hadde kurmaya başladığımız bölgeler Denizli, İzmir, Karabük, Afyon, Kayseri, Niğde, Aksaray, Manisa, Çorum, Nevşehir İskenderun illeriyle başlamış yıllar sonra yurtdışı ihracatına dönüşmüştür yirmiye yakın ülkeye ihracatımız devam etmektedir.
Hadde sektöründe özellikle patenti bizde olan kütük makası icadımız ile 1980 yıllarından itibaren 80×80 mm kütük kesimi ile başlayıp günümüzde 200×200 mm ye kadar kütük kesim kapasitesine ulaşmış hadde sektörüne büyük kolaylık ve tasarruf sağlamıştır.
Yine son yıllarda geliştirdiğimiz Tübitak dan ürün geliştirme belgesi aldığımız 3000x60mm saç kesimi yapan giyotin makaslarımız saç haddeleri için büyük kazanç olmuş geri dönüşü 1 yıl gibi kısa zamanda sağlamıştır. Bunun yanı sıra tüm hadde makinelerinin  imalatı yeni gelişen teknolojiye uygun olarak devam etmektedir.