Hadde makineleri imalatı – Hadde Makinesi Ekipmanları

HADDELEME MAKİNELERİ İMALATI

Metal işçiliğinde haddeleme, metal stoğun kalınlığının azaltılarak tek bir kalınlık elde edilmesi için bir ya da daha fazla çift merdaneden geçirilmesi sürecidir. Çelik kütükler, ya da metaller levha haline getirilmek üzere hadde makinesi adı verilen merdaneli makinelerden geçirilir. Haddeleme haddelenen metalin sıcaklığına göre sınıflandırılır. Metalin sıcaklığı yeniden kristalleşme sıcaklığından yüksekse, süreç sıcak haddeleme olarak adlandırılır. Metalin sıcaklığı yeniden kristalleşme sıcaklığından düşükse, süreç soğuk haddeleme olarak adlandırılır. Soğuk haddelemede metal haddeden geçer, fakat ısıtılmaz. Soğuk metal bükülemeyecek halde olduğundan daha büyük kuvvete ihtiyaç vardır, fakat daha düzgün ve daha tam bir kesit elde edilir. Sıcak haddeleme işleminde diğer imalat türlerine kıyasla daha fazla tonaj kullanılır, tüm soğuk işçilik süreçleri içinde en çok tonaj soğuk haddelemede kullanılır. Sıcak haddeleme bükülmeye daha müsaittir ve yüzeyi parlamaz. Soğuk haddelemede ise yüksek yoğunlukla kullanılır ve parlak yüzeyli, daha sert bitirimli mamul elde edilir.

Halkalı haddeleme, haddeli bükme, biçimlendirme haddesi, profil haddesi ve kontrollü hadde gibi birçok haddeleme süreci türü mevcuttur. Gövdede yer alan bir set haddeye stand denir. Hadde makineleri çalışma stantındaki hadde sayısına ve standın dizilimine göre sınıflara ayrılır.

Avrupa’da hadde makinesinin icadı Leonardo da Vinci’nin çizimlerine dayandırılmaktadır. Aynı temel prensiple çalışan kaba biçimdeki en eski hadde makineleri M.Ö. 600’lü yıllardan kalma olup Orta Doğu ve Güney Asya’da bulunmuştur. En eski hadde makineleri 1590’da dilme hadde makinesi olarak günümüz Belçika ve İngiltere’sinden piyasaya sürülmüştür. Demir sac elde etmek için haddelerin arasından geçen düz çubuklar, o zamanlarda demir çubuklar, o zamanlarda demir çubuklar elde etmek için yivli haddelerin (dilme haddeleri) arasından geçiriliyordu.

Satışa sunabileceğimiz ihtiyacınıza uygun hadde makinelerimiz mevcuttur, ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan ekipman için piyasa araştırması ve ARGE çalışması yapabilir, ekibimiz ile birlikte işleriniz konusunda doğru çözümü bularak, size yardımcı olmaya hazırız. 50 yıllık tecrübemiz ve müşteri memnuniyetine verdiğimiz özenle, projelerimize güvenebilirsiniz. Müşteri memnuniyetine önem vererek profesyonel onarım ve kurulum hizmetleri vermekteyiz. Maliyet kontrolü, planlama, programlama ve proje güvenliği konusunda mükemmel standartlar belirlememiz ve alanımızdaki diğer firmalara göre bize rekabet üstünlüğü sağlayan deneyimlerimizle kendimizi kanıtlamış bulunmaktayız.

Şirketiniz faaliyetlerini genişletiyor ve bu tip bir hadde makinesi sizin tam ihtiyacınız olan şey, ister parmaklık, slab, blum, kütük, levha, sac, şerit bant ve profil (I-Köşebent- T- U- Ray ve Profiller ) olsun, ister bir otomobil parçası, ister yeni veya satış sonrası ürünü olsun, faaliyetlerinize hadde makinesi eklemek sizi diğer tedarikçilerinizden ayıracaktır. İhtiyacın oluşturduğu andan ürünün bitimine kadarki tüm süreci ele alma yetisi, sizi alanınızda lider konuma getirecektir.

50 yılı aşan tecrübemiz ve müşteri memnuniyetine verdiğimiz özenle, bir sonraki projenizde gönül rahatlığıyla Bahçeli Makine’yi tercih edebilirsiniz.

İmalat Videolarımız için youtube kanalımızı takip edebilirsiniz.

BMS Bahçeli Makine Hadde Makineleri İmalatı Videoları

One Response